V petek, 17. 3. 2023, so se naši učenci (Nika Vovk Geršak in Nikolina Popović iz 7. razreda in Ian Tai Starčević iz 6. razreda) v spremstvu mentorice Patricije Žokalj udeležili 33. občinskega otroškega parlamenta v Mladinskem centru Brežice.

Tam so se po uvodnem delu s kratkim kulturnim programom in nagovori razdelili v 3 skupine. Vsaka skupina je predelala svojo temo v okviru duševnega zdravja otrok in mladih (samopodoba, tehnike sproščanja, medvrstniški odnosi). Po delu v skupinah smo prisluhnili predstavitvam skupin. Nato so šole določile po enega predstavnika, ki je tekmoval za eno od dveh predstavniških mest za udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo v Državnem zboru v Ljubljani.

Naša predstavnica Nikolina Popović si je s suverenim nastopom priborila uvrstitev na nadaljnjo raven, na kar smo izjemno ponosni, za odličen nastop in aktivno udeležbo pri izvajanju in predstavitvah delavnic pa čestitamo tudi Niki in Ianu Taiu.