V torek, 11. 4. 2023, se je naša učenka Nikolina Popović, ki je bila ena izmed dveh letošnjih predstavnikov občine Brežice, v spremstvu mentorice Patricije Žokalj udeležila 33. Nacionalnega otroškega parlamenta v organizaciji Zveze prijateljev mladine Slovenije. Srečanje z naslovom Duševno zdravje otrok in mladih je potekalo v veliki dvorani Državnega zbora v Ljubljani. Na srečanju je o duševnem zdravju razpravljalo več kot 100 delegatov iz cele Slovenije. Podali so veliko konkretnih idej, predlogov in pomislekov. Razpravi – plenarnemu delu – so med drugimi prisluhnili predsednik vlade, ministrice in ministri, poslanke in poslanci, Varuh človekovih pravic, predstavniki Zavoda za šolstvo RS, NIJZ in nevladnih organizacij. Mlade parlamentarce je uvodoma nagovorila tudi predsednica Državnega zbora. Nikolina pravi, da je bila to zanjo neprecenljiva izkušnja, da se je veliko naučila in uživala pri spoznavanju somišljenikov z vse Slovenije.