Na Osnovni šoli Velika Dolina smo imeli sredi novembra naravoslovni dan, ki smo ga začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, sicer pa je bil v duhu projekta Zdrava šola. Učenci od 6. do 9. razreda so imeli prvi del dneva delavnice in pogovore z učitelji o uživanju energijskih pijač, o sestavi le-teh ter o njihovem učinku na telo oziroma o pomenu pitja vode, ki je zmeraj najboljša izbira. Učenci so preučevali gradivo o tem ter izsledke predstavili skozi delo v skupinah, drugi del dneva pa so preživeli v družbi izvajalk zanimivih delavnic iz Mladinskega centra Brežice. Te so izvedle delavnice tudi z učenci na razredni stopnji, ki so ta naravoslovni dan, poleg tega, da so seveda tudi oni imeli tradicionalni slovenski zajtrk, posvetili medsebojnim odnosom in strpnosti.

(N. J., foto: M. S., T. B.)